Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte işletmeler için kesintisiz güç kaynağına sahip olmak büyük önem taşımaktadır. Bu durumun temel nedeni; elektrik kesintilerinin veya elektrik arızalarının yaşanması durumunda iş sürekliliğinin etkilenebilmesi, veri kaybı yaşanma tehlikesiyle karşı karşıya kalınabilmesi ve işletmelerin müşterilerine hizmet verememesi gibi ciddi sorunların ortaya çıkabilmesidir. Tüm bu tehlikelerle karşılaşılmaması için işletmeler tarafından bir güç kaynağı yedekleme sistemi kullanımı tercih edilmektedir. Bu sistemler arasında en sık tercih edilenlerden birini de UPS olarak adlandırılan kesintisiz güç kaynağı oluşturmaktadır. Söz konusu UPS cihazları; 40 kVA UPS, 60 kVA UPS ve 80 kVA UPS olarak farklı güç kapasitelerinde üretilebilmektedir.

40 kVA UPS, 60 kVA UPS ve 80 kVA UPS gibi farklı güç kapasitelerine sahip olarak üretilen UPS cihazları, birbirinden farklı işletme ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla tasarlanmıştır. İşletmenin boyutu ve temel ihtiyaçları belirlenerek ona uygun olarak bir UPS tercihinde bulunulması gerekmektedir.

40 kVA UPS

40 kVA UPS, orta ölçekli işletmeler için ideal bir güç kaynağı sunan yedekleme sistemidir. Bu cihaz; küçük ofisler başta olmak üzere mağazalar ve küçük veri merkezleri gibi uygulamalar için son derece uygundur. 40 kVA UPS, genellikle tek fazlı veya üç fazlı beslemeli olarak üretilmekte ve farklı voltaj seviyelerine sahip olabilmektedir. Ayrıca bu cihazlar online çift dönüştürücü teknolojisine sahip olmaları nedeniyle yüksek seviyede koruma da sağlamaktadır.

60 kVA UPS

60 kVA UPS, büyük ölçekli işletmeler için daha uygun bir seçenek olarak sunulmaktadır. Bu cihaz özellikle veri merkezlerinde, üretim tesislerinde ve büyük işletmelerde kullanım için idealdir. 60 kVA UPS, genellikle üç fazlı beslemeli olarak üretilmekte ve farklı voltaj seviyelerine sahip olabilmektedir. Bu cihazlar da tıpkı diğer UPS cihazları gibi online çift dönüştürücü teknolojisine sahip olabilmekte ve böylelikle yüksek seviyede koruma sağlayabilmektedir.

80 kVA UPS

80 kVA UPS, büyük işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış bir güç kaynağı yedekleme sistemi olarak sunulmaktadır. Bu cihazlar; büyük veri merkezleri, havaalanları ve büyük ölçekli üretim tesisleri gibi büyük işletmelerde kullanılan uygulamalar için son derece idealdir. 80 kVA UPS, genellikle üç fazlı beslemeli olarak üretilmekte ve farklı voltaj seviyelerine sahip olabilmektedir. Ayrıca bu cihazlar da online çift dönüştürücü teknolojisine sahip olabilmekte ve bu sayede yüksek seviyede koruma sağlayabilmektedir.

40-60-80 kVA UPS

40-60-80 kVA UPS

İşletmem İçin En Doğrusu Hangisi?

40 kVA UPS, 60 kVA UPS ve 80 kVA UPS gibi farklı güç kapasitelerine sahip olarak üretilen UPS cihazlarının temel üretim amacı, işletmelerin kesintisiz güç kaynağı ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. İşletme için hangi kapasitede bir UPS cihazının seçilmesi gerektiği, söz konusu işletmenin ihtiyaçlarına ve kullanım senaryolarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla işletmeler için hangi kesintisiz güç kaynağı cihazının en doğrusu olduğu, uzman ekiplerce yapılacak değerlendirme sonucunda tespit edilecektir. Bu cihazların kullanılmasındaki en büyük avantaj, elektrik kesintileri veya arızaları sırasında işletmelerin sürekli çalışmalarının sağlanması ve veri kaybının önlenmesidir. Bu avantajları nedeniyle işletmeler için son derece önemli bir konumda bulunmaktadır.

Firmamız yılların getirmiş olduğu tecrübe ve uzman ekibi ile işletmeniz için en kaliteli hizmeti sunmaktadır. İşletmenize en uygun kesintisiz güç kaynağı hakkında bilgi almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir